Izvedeno VII. državno prvenstvo IPA sekcije Slovenije v veleslalomu na Golteh 2019 – rezultati

Dne 15.02.2019 je bilo na Golteh, v organizaciji IPA Kluba Celje in soorganizaciji IPA Sekcije Slovenije, izvedeno VII. Državno prvenstvo IPA Sekcije Slovenije v veleslalomu. Druženja se je udeležilo 138 članov in članic iz desetih IPA regionalnih klubov.

Smučalo je 117 članov, samega tekmovanja pa se je udeležilo 92 tekmovalcev. Po tekmovanju je sledilo prosto smučanje in kosilo v restavraciji hotela. Ob 14.00 uri smo se zbrali v Ledenem baru, kjer nas je najprej nagovoril predsednik IPA Sekcije Slovenije gospod Senica Jože. Predsednik IPA Kluba Celje Božidar Pezdevšek ter predsednik IPA Sekcije Slovenija Senica Jože sta trem najboljšim v vsaki kategoriji podelila kolajne, zmagovalci v vsaki kategoriji pa so dobili tudi praktične nagrade. S podelitvijo pokalov je sledila razglasitev ekipnih rezultatov in s tem se je zaključil uradni del.

Ekipno je zmagal IPA Klub Celje, drugo mesto je zasedla IPA Klub Dolenjska, tretje mesto pa IPA Klub Gorenjska. V Kategoriji nad 50 let je zmagal član IPA Kluba Dolenjska BRKOPEC Božo, v kategoriji med 40-50 let član IPA Kluba Gorenjska MENCINGER Borut, v kategoriji med 30-40 let pa sta si prvo mesto delila član IPA Kluba Celje KODRUN Peter in član IPA Kluba Dolenjska VTIČ Damjan. V kategoriji do 30 let pa ni nihče tekmoval. Med ženskami je zmago slavila članica IPA Kluba Koroška JAKOPEC Romana, drugo mesto je zasedla članica IPA Kluba Celje VODENŠEK Tanja in tretje mesto članica IPA Kluba Celje KLAVŽAR Petra.